Czym jest QC PDM ?
QC jest nowoczesnym, skierowanym do producentów i importerów odzieży, systemem typu PDM (Product Data Management). Oferuje pełen zakres funkcjonalności w procesie przedprodukcyjnym, od planowania kolekcji do finalnego zlecenia produkcji określonych styli.
Jest tym, czego na tym etapie wymaga od producenta dzisiejszy, bardzo dynamiczny rynek odzieżowy.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Opis modułów

Podstawę systemu tworzy 5 modułów głównych.

 1. Moduł katalogowania kolekcji
  Podstawowy moduł zawierający pełną dokumentację projektową. W jej skład wchodzi dokumentacja technologiczna (tabele rozmiarowe, rysunki techniczne), lista użytych w projektach akcesoriów, dokumentacja jakościowa zawierająca wszystkie informacje o składach surowcowych, gramaturze, itd. System zawiera także informacje o wersjach kolorystycznych z uwzględnieniem standardu PANTONE®. Dodatkowo system pozwala na automatyczne tworzenie Ścianek kolekcji i katalogów do prezentacji. Kolejną zaletą jest automatyczne tworzenie Care labels zawierających przepisy prania oraz informację o składach surowcowcyh w różnych językach.

 2. Moduł komentowania próbek
  Moduł pozwalający na komentowanie próbek przychodzących od dostawców. System pozwala na komentowanie każdego etapu projektowego - od pierwszych próbek typu Approval, na próbkach przed produkcyjnych kończywszy. Każdy komentarz jest wysyłany bezpośrednio z systemu do dostawcy.

 3. Moduł zamówieniowy
  Moduł wspomagający negocjacje z dostawcami. Pozwala także na tworzenie wstępnych zamówień u dostawców. System dokonuje także automatycznego size splittingu.

 4. Kalendarz
  Moduł wspierający i kontrolujący cały proces. Pozwala na automatyczne raportowanie potencjalnych opóźnień oraz na pełną kontrolę nad postępami prac nad całą kolekcją.

 5. Moduł planowania
  Moduł przechowujący Range Plan i kontrolujący jego wykonanie zarówno w aspekcje ilościowym jak i wartościowym. Pozwala na pełną kontrolę nad budżetem.

W zależności od potrzeb Klienta istnieje możliwość rozszerzenia wdrożenia o inne moduły wspomagające prace np. działu logistycznego czy działu marketingu.

Nasi klienci

MEDICINE

BIG STAR

TATUUM

VISTULA

WÓLCZANKA

MONNARI

TOP SECRET & FRIENDS

SMYK - Cały dla małych


Newsletter

IWACOM Sp. z o.o.
90-273 Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. nr 4
tel. 42 233 55 55 / 42 630 05 56
e-mail: kontakt@qc-pdm.com